Hakkımda

Yemek yapmak her şeyin başı oldu

Başarılı olmak için derler ya, işi temelinden öğrenmem gerekli diye. Benim ailemde gıda sektörü ile ilgilenen yoktu. Bende temelinden, en dibinden öğrenmek için bir yol çizdim kendime.

Üniversitede okurken yola çıktım. İlk adımım Mcdonalds oldu, şirket kültürü ve iş düzeni adına en iyi okuldu diyebilirim. Sonra et nedir dedim kasapta çalıştım birkaç ay. Ardından boş bir dükkanda beklemek nedir öğrenmem gerektiğini söylediler, bir lokumcuya girdim. Dükkanınız sürekli insanlarla dolup taşmıyorsa, arada bir müşteri geliyorsa sizde bilirsiniz ki o müşteriyi iyi ağırlamak, o kapıdan girerken pozitif enerji ile dolmak ve hatta gülümsemek zordur. Bunu öğrenmek için çalıştım.

Daha sonra farklı restoranlarda çalıştım. Mutfaktan, salona kadar farklı pozisyonlarda kısa süreler ile görev aldım. Eminönüde  poğaça satarken, İtalyaya gittim dondurma ve kahve eğitimi aldım. Uzun zamandır gıda işletmelerini inceliyorum. Pazarlama ve satış projeleri asıl ilgi alanıma girse de, dondurma yapma merakım her şeyin üzerine çıkıyor. Boş zamanlarımda ise gıdanın kimyasını anlamaya çalışıyorum, moleküler gastronomi konularını hobi edindim.

Neden Bu Blog?

İş hayatına girdikçi gördüm ki bir çoğumuz fikirlerinde epey yalnızız. Bir çoğumuzunda aklından geçenler üzerine fikir teatisini ihtiyacı var. Birilerine ilham olabilmek adıma, dilimin döndüğü kadar yazıyorum, konuşuyorum ve anlatıyorum. Buradada geçen zamanda gösterdi ki birilerine yardımcı olabiliyor veya fayda sağlıyabiliyorum. Bu sebeple elimden geldiğince gördüklerimi ve görüşlerimi buradan paylaşıyorum. Faydalı olması dilerği ile…