14
Oca
2023
0

Toptan Dondurma Satışı & Pazarın Durumu

Artık çok sayıda irili ufaklı dondurma üreticisi mevcut. Sadece toptan dondurma satmak için kurulan imalathaneler bile var. Kendilerine ait hiçbir dondurma dükkanı olmayan, otellere restoranlara dondurma tedarik eden imalathaneler bunlar.

Toptan dondurma almak isteyenler için çok miktarda üretici olduğu gibi, toptan dondurma satışında çok çeşitli ürünlerde mevcut. Eskiden sadece Türk tipi dondurma imalatçıları var iken, artık Gelato’sundan Mochi’sine kadar çeşit çeşit ürün yapan ve toptan satışa yönelen firmalar oluştu.

Kahve, tatlı dükkanlarının özellikle yerel dondurma üreticilerinden ürün almaları gerektiğini düşünüyorum. Bunun sebebi de kahve ve tatlı dükkanlarının müşterilerine farklı bir deneyim sunması gerektiği. Her yerde olan bir ürünü, bir tatlı dükkanına gittiğinizde bulmak hiç enteresan olmamaktadır. Halbuki müşteriler özgün ürünler ararlar yoksa zaten marketten alıp evde yiyebilirler.

Otellere, restoranlara, tatlı dükkanlarına satış yapmayı hedefleyen toptan dondurma satan üreticilerin gelişimi ile mekan sahiplerinin artık eli daha güçlü.

Aynı zamanda artık toptan dondurma satışlarında üreticilerin sunumları bile farklılık gösterebilmekte. Bildiğimiz atılan bilen plastik kaplardan, yükseltili ve kabarık kaplara hatta müşteriye özel müşterinin kendi kapları ile bile dondurma toptan olarak satılmakta.

Eğer kahve dükkanınıza, tatlı dükkanınıza veya restoran menünüze dondurma ekliyorsanız, tavsiyem lokal üreticiler ile temasa geçmenizdir. Basit kaçmayın, iyi bir dondurma her zaman müşteri üzerinde iyi etki bırakır ve anılar yaratır. Pazarın çoğunluğunun kolaya kaçtığı bir dünya da size tavsiyem toptan dondurma pazarı bu denli gelişmiş iken yenilere açık olmanızdır.

2023 toptan dondurma pazarının büyüyeceği ve çeşitliliğin daha artacağı bir yıl olacaktır.

0

You may also like

2024 Yılı Belirsizlikler İçinde Göreceli Fırsatlar
İlk Defa Dondurma İmalathanesi Kurarken…
Gelecekte Dondurma Dükkanı Açmak İçin Bugün Yapmanız Gerekenler
Dondurma Kaşığı – Dükkanı Açarken Hangi Kaşık Kullanılmalı?

Leave a Reply