18
Şub
2011
0

Satış İçin Beyine Anahtar Kelimeler

Bazı kelimeler vardır gördüğümüz zaman dikkatimizi çeker. Bunun en temel sebebi bazı kelimeler bize ardında bir faydanın, bizim için özel bir şeylerin çıkacağını ifade etmesidir. Beynimizde karar alıcı kısım (eski beyin) bu tip konularla ilgilenir. Genelde tembeldir, ben merkezcidir çünkü hayatta kalmaya programlıdır, fazla sorgulamaz, net ve açık şeyleri kabul eder, tanıdıklık ister, kıyaslar, fazla irdelemez, gerisi enerji israfıdır.

Eski beyine(karar verici), mesajınızı iletmeniz için kapıyı açacak türden kelimeler;

Kazan / Gün içindeki bütün alışverişlerinizde 3 kat puan kazanın. ( Fırsat kollayan insanlar için özellikle ne kazanacağım sorusunu akıllarında uyandırır.)

Tasarruf / Daha çok tasarruf için A+ enerji sınıfı. ( Nasıl yaparım diye sordurtur.)

Şimdi /  Şimdi al 3 ay sonra öde. ( Şimdi kelimesi, güçlü bir eyleme geçiricidir)

Özel teklif / Sadece size özel bir tekliftir bu. ( Benciliğe gönderimdir, ben merkezi uyandırır.)

Siz / Sizin için?. ( benim için ne yapmışlar sorusu hemen oluşur. Ben merkezi uyaran başka bir kelimedir.)

Rekor / Rekor fiyat, rekor kıran araba vs? ( Güçlü merak uyandırıcıdır. Eski ile güvenilir bir kıyaslamadır aynı zamanda.)

Tercih ediliyor / Kadınların %65 tarafından tercih ediliyor. ( Tanıdıktır ve güven uyandırır.)

Yeni / Yeni çıktı, Yeni teknoloji ( Yeni demek eskiden daha iyi, daha ileri demektir, güçlü bir kıyaslama tek kelime ile anlatılır.)

Nöromarketing satın alma eğilimlerimizi, bilimsel bir yol ile açıklamaya çalışan yeni bir çalışmadır. Satın al emri beyine gönderilebilir mi? Beyinde satın alma tuşu var mı? Nöromarketing bu konuyu araştırıyor. Müşterinin beynine bir kez girebilirsenizde artık kendinizi anlatmaya şans da bulabilirsiniz.

0

You may also like

Hattı Müdafa Yoktur Sathı Müdafa Vardır!
Öp Beni Recep Ye Beni Recep
Bir Satış Hikayesi
Sizin Tesadüfleriniz?

Leave a Reply