11
Eki
2010
0

İtalya?dan Vitrin Kareleri

Daha önce İtalya?ya gitmiş arkadaşlarımın anlattığı kadar İtalya?nın yemek kültürünün zenginliğini duymuştum. Ancak sizlerle paylaştığım bu kareleri gözlerimle görene kadar bu kadarını bende beklemiyordum. Gördüğüm pastaları yemekten çok izlemek istediğimi fark ettim. Masal filmlerinden çıkmış güzellikteki pastalar, tartlar, hamur işleri sizi başka bir dünyaya götürüyor.

Fotoğrafları çekerken yalnız olmadığımı da fark ettim. Benim gibi başkaları da dükkanların önünde vitrinleri seyrediyordu. Kendinizi çok farklı bir açık hava sergisinde, büyüleyici güzellikte lezzetlerin içinde buluyorsunuz. Tatların görüntüye yansıması…


Sizin gibi vitrinleri izleyen diğer insanlarla aynı duyguları paylaştığınızı, farklı bir ortak dilin oluştuğunu hissediyorsunuz. Dükkanların önü akşam üstü saatlerinde sosyal bir ortama da dönüşüyor. Siz vitrinleri hayran hayran seyrediyorken yanınızda izleyenlerle de kısa sohbetler ediyorsunuz. Hatta muhabbet sararsa içeri girip kahve içerek ilginç arkadaşlıklar bile kurulabiliyor.

0

You may also like

İtalya Bologna & Makarna
Cafe Açmak İstiyorum! Nasıl Kendi Cafe mi Açarım?

1 Response

Leave a Reply