7
Mar
2011
0

Seninki Kaç Santim ?

Küçük balık yoksa büyük balık da yok! Balık neslinin tükenmesine dikkat çekmeye çalışan ve türleri korumayı amaçlayan bir çalışma ?Seninki Kaç Santim?.

Çocuğunuz İçin Destek Vermelisiniz

Kendinizi umursamıyor olabilirsiniz, bana ne diyebilirsiniz? Ama çocuğunuz için öyle mi? Yada çocuğunuzu her şeye bana ne diyen biri olarak mı yetiştirmek istersiniz? Hiçbir anne baba istemez.

Bu ?Seninki Kaç Santim? çalışmasının çocuklarla ne ilgisi var peki?

Hep dersiniz ya dünya çok bozuldu, tatlar eskisi gibi değil, ah nerede o eski? Bozan, tüketen bizleriz. Belki tek başınıza dünyayı kurtaramazsınız ama birlik içinde bir şeyler değişebilir.

Şuanda binlerce kişi sizin gibi yavru balık almamaya dikkat ediyor. Pazarlarda balık türleri azalıyor, gelecekte daha da azalması öngörülüyor. Geleceğimizin ne kadarını kurtarırsak çocuklarımız için kardır.

İsterseniz Değiştirebilirsiniz

Lüferin boyu ile ilgili kampanyalar ses getirdi. Çinekop ve Sarıkanat?ın daha yavru olduğu ve yenmemesi gerektiği günden güne yayılıyor. Halk ve medya Lüfer balığına sahip çıkınca, yetkililerde sahip çıktı. En son bir kanalın ana haberinde Başbakanlığın konu ile ilgileneceğine dair haber çıktı. Ben almasam ne olacak demeyin. Birey olarak, bugün balıklarımıza, yarın çocuklarımızın geleceğine sahip çıkın.

Greenpeace sayfasına gitmek için tıklayın.

0

You may also like

Sorumluluk Alıyor Musunuz?
Akşam Gazetesini Almıyorum

Leave a Reply